Single Blog Title

This is a single blog caption

Rukometni praznik u Nikšiću

Rukometašice Budućnosti slavile su u četvtom kolu mini lige za prvaka države  protiv ekipe TREBJESA NOA .Bio je to svojevrsni praznik rukometa budući da je ovo prvi susret popularnih „medvjedica“ sa šampionskom ekipom Budućnosti . Rukometašice Trebjese su pruzile dostojan otpor do 20 minuta rezultat je bio 11-7 , na poluvremenu 20 : 10 . U nastavku ekipa Budućnosti je pokazala svoju prepoznatljivu igru sa jakom odbranom i tranzicionom igrom  pa je rezultat u 50 minutu glasio 30 : 15 ,a kod „medvjedica“ šansu  su dobili svi da odigraju sa renomiranim protivnikom .

U ekipi Budućnosti  najefikasnija je bila Dijana Ujkić sa osam golova, Nikolina Vukčević je postigla sedam, a Sanja Premović šest pogodaka.

U redovima Trebjese  najbolja je bila Tanja Ašanin sa deset golova dok je Peković postigla 3 .

Naredni meč u crnogorskom prvenstvu Trebjesa NOA  će odigrati u utorak, 8. maja kada će odmjerit snage protiv Budućnosti   u Univerzitetskom sportsko-kulturnom centru u Podgorici. Početak duela je u 20 sati.

TREBJESA NOA – BUDUĆNOST 20:44 (10:20)
NIKŠIĆ – SC ”Nikšić”. Gledalaca: 200. Sudije: Vujisić, Ivanović (Podgorica). Sedmerci: Trebjesa Noa 3 (2), Budućnost 5 (4). Isključenja: Trebjesa Noa 10 minuta.

TREBJESA NOA: Gezović (jedna odbrana), Raičević (jedna odbrana), Pandurević (deset  odbrana 1 sedmerac ), Mijanović 2, Bojović, Nikolić, Peković 3, Milović, Koprivica 1, Blečić 1, Rajković 1, Ašanin 10, Varajić 1, Adžić, Lalić, Lalatović 1.
BUDUĆNOST: Zokebi de Paula (tri odbrane), Marinović (jedna odbrana), Babović (osam odbrana i sedmerac), Ujkić 8, Konatar 4, Jauković 3, Pletikosić 3, Laslo 5, Knežević 2, Godeč, Premović 6, Bulatović 4, Pavićević 2, Vukčević 7, Raičević.